Höjd ca 25 cm utan sladd Pris 350 kr
Taklampa troligen Orrefors
Tranasantik2024-02-20T15:47:32+01:00Mässing ,Glas , Q 30cm, höjd exlusive kjedja 25 cm ,pris 1500 kr
Vägglampor metall glas 60 tal
Tranasantik2023-12-21T17:26:45+01:00H 50 cm, D 30 cm, pris 1600 kr paret
Kandelaber golvljustake början på 1900-talet
Tranasantik2023-10-07T13:20:57+02:00Höjd 70 cm 7 ljushållare gjutjärn Pris 2100 kr
Kandelabrar Oscarianska 1800-tal
Tranasantik2023-10-07T13:15:17+02:00Förgylld mässing 5 ljushållare 5900 kr
Kandelabrar i nysilver Gab
Tranasantik2023-09-29T13:38:02+02:00Går att göra om till enkla ljusstakar. Höjd 33 cm, Pris 1600 kr