Glaskupa med sockel av marmor2018-10-25T14:41:03+00:00

Glaskupa med sockel av marmor

Höjd 31 cm
Diameter 24 cm
Pris 375 kr

4 st tekoppar Verdura Rörstrand Marianne Westman2018-11-14T00:19:50+00:00

4 st tekoppar Verdura Rörstrand Marianne Westman

4 st härliga tekoppar i fint bruksskick ( 1 st med liten nagg)
Höjd på kopp 6,5 cm
Diameter 9 cm
Pris 3500 kr för 4 st

Berså Stig Lindberg Gustavsbergs porslinfabrik2018-11-30T12:36:32+00:00

Berså Stig Lindberg Gustavsbergs porslinfabrik

Nytillverkat
Från Gustavsbergs porslinsfabrik  i Stockholm
Mugg 495 kr
Äggkopp 330kr / st
Skål/burk med lock 495 kr
Vi kan beställa andra modeller av deras porslin

Kryddservis Karin2018-11-14T00:19:51+00:00

Kryddservis Karin

,

6 Stora burkar
6 mindre
2 skäppor

Vas Domino Stig Lindberg2018-11-14T00:19:51+00:00
Terrin Stig Lindberg Gustavsberg2018-11-14T00:19:51+00:00

Terrin Stig Lindberg Gustavsberg

Handmålad terrin från 1900-talets mitt. Lock med knopp i form av blomma. Signerad med studiohanden. Design Stig Lindberg.

Pris: 1500 kr

Krukor från Simply Scandinavia2018-06-13T16:42:31+00:00

Krukor från Simply Scandinavia

En stor och en mindre kruka med motiv av ormbunkar

Pris: 600 kr för två st

Floryd Kanna, Kaffekopp och Bricka2018-06-13T16:38:11+00:00

Floryd Kanna, Kaffekopp och Bricka

,

Lingonmönstrade föremål från Floryd Design

Pris Kanna: 528 kr

Pris Kopp med fat: 198 kr

Pris Bricka: 240 kr

Äpple Arabia Gunvor Olin-Grönqvist2018-06-13T16:18:49+00:00

Äpple Arabia Gunvor Olin-Grönqvist

Signerat Äpple från Arabia, Finland

Design Gunvor Olin-Grönqvist

Pris: 275 kr

Ask Carl-Harry Stålhane Rörstrand2018-06-13T16:13:20+00:00

Ask Carl-Harry Stålhane Rörstrand

Liten ask/burk med lock

Design Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, signerad

Pris: 230 kr